Frank Kunert zmienia przyziemne scenki w surrealistyczne motywy

Frank Kunert zmienia przyziemne scenki w surrealistyczne motywy

Niemiecki fotograf i modelarz Frank Kunert tworzy niczym wyjęte ze snów sceny, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe scenki napotkane „tuż za rogiem”, ale im dłużej się im przygląda, tym bardziej zauważa się ich surrealizm. Artysta tworzy miniaturowe makiety, które służą mu za scenerię do jego zapadających w pamięć fotografii.


Frank Kunert zabiera widzów w fantastyczną podróż, w której przyziemne sceny przekształcają się w pełne absurdu kompozycje. Na uwagę zasługuje drobiazgowość artysty, którego miniatury pełne są detali. Dzięki temu fotografie nie nudzą się nawet po dłuższym oglądaniu. O tej szczegółowości świadczy fakt, że artysta spędza tygodnie - a nawet miesiące - na przygotowanie poszczególnych scenografii. Frank Kunert jest drobiazgowy także na etapie fotografowania, gdyż wybrał sobie za narzędzie aparat wielkoformatowy.
 
miniatury
 
fot. Frank Kunert 
 
Artysta skupia się na przeprojektowaniu starych mebli (a mówiąc konkretniej - ich miniatur), tak aby dostosować je do aktualnej rzeczywistości. Okres związany z izolacją wywołaną pandemią również przeniósł się do jego twórczości. Przykładem tego jest miniaturowy stary stół jadalniany, który został tak przeprojektowany, iż pozwala na zachowanie społecznego dystansu. 
 
Poniżej możesz obejrzeć wybrane prace Franka Kunerta. 

Miniatury autorstwa Franka Kunerta

miniatury


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem