Mistrzyni podwodnej fotografii - Zena Holloway

Mistrzyni podwodnej fotografii - Zena Holloway

Kreatywne i efektowne podwodne fotografie Zeny Holloway mają jeszcze jedną istotną cechę - są bardzo naturalne. Widzom zdarza się wstrzymać oddech, kiedy odczuwają zanurzenie pod wodą. Tworzenie atmosfery, planowanie oświetlenia oraz panowanie nad kompozycją to jej wyjątkowe umiejętności.


Inspiracją dla Zeny Holloway był jej instruktor nurkowania, który pracował przy podwodnych efektach specjalnych takich filmów jak Otchłań czy serii z Jamesem Bondem. Na początku Zena próbowała realizować krótkie filmy podwodne, jednak to fotografia stała się jej pasją i zawodem - była dla niej bardziej intuicyjna oraz znacznie mniej kosztowna.

80% czasu realizacji podwodnych sesji odbywa się nad powierzchnią wody. "Gdy modele są już z akwalungiem pod wodą mogę liczyć jedynie na efekty dobrej odprawy przed zejściem i efektywną pomoc pozostałych nurków, którzy dbają o modeli. Podwodna komunikacja odbywa się jedynie za pomocą gestów tworząc język, który w ferworze pracy jest dość niekonsekwentny. Przeważnie jednak udaje mi się uzyskać istotę tego, co chcę przekazać. Spodziewam się, że po 10 latach pracy mój podwodny język stał się dość zrozumiały. Najważniejsze dla osiągania zadowalających efektów w fotografii podwodnej to spokój oraz dobra organizacja" - mówi Zena Holloway.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem