Najnowsza aktualizacja OM System OM-1 poprawi AF i UX

Najnowsza aktualizacja OM System OM-1 poprawi AF i UX

Po rebrandingu i zmianie właściciela wiele osób zastanawiało się, jak będzie wyglądała przyszłość aparatów wcześniej sygnowanych jako Olympus - Modele zaprezentowane już pod nową marką OM System pokazały, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, a historia tego producenta będzie kontynuowana. Dobrze przyjęty model OM-1 z czasem jednak zaczął wymagać aktualizacji. I dlatego właśnie producent zapowiedział, że niebawem udostępni odpowiednią nakładkę na firmware.


Co nowego wniesie aktualizacja oprogramowania układowego aparatu OM System OM-1?

OM System OM-1 pojawił się na rynku w marcu 2022 roku. Od tego czasu nie doczekał się jeszcze aktualizacji, stąd nic dziwnego, że była ona oczekiwana przez użytkowników. Producent odpowiedział na potrzeby fotografów i fotografek, zapowiadając, że niebawem udostępni aktualizację oprogramowania sprzętowego dla tego modelu bezlusterkowca. 
 
Aktualizacja ma pojawić się jesienią 2024 roku i będzie skupiać się na dwóch kluczowych kwestiach, które wymagają udoskonalenia. Pierwszą z nich jest autofokus. OM System zapowiada, że jeszcze w tym roku poprawie ma ulec wydajność trybów S-AF i C-AF w OM-1. Jak zapewnia producent, powinno to poprawić ogólną wydajność system AF i pomóc użytkownikom w uchwyceniu jeszcze większej liczby perfekcyjnie ostrych ujęć. 
 

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem