Niewidomy fotograf z CNN

Niewidomy fotograf z CNN

Skacząc po kanałach telewizyjnych, trafiłam niedawno na CNN na reportaż o pochodzącej z Izraela fotografce, Soni (nie oglądałam programu od początku, więc nie poznałam jej nazwiska). To była dość niezwykła opowieść.


Pretekstem do powstania reportażu były warsztaty, które Sonia zorganizowała dla grupy nastolatek. Pod okiem samej Soni i kilkorga jej znajomych, dziewczyny robiły zdjęcia i widać było, że bardzo to przeżywały. Dlaczego? Co jest wyjątkowego w fotograficznych warsztatach?
Otóż zarówno Sonia, jak i pozostała grupa współorganizujących warsztaty fotografów jest niewidoma. Sonia sama robi zdjęcia już od dawna (w reportażu pokazano nawet zapisy z czasów, gdy fotografowała jeszcze aparatem analogowym), jej przyjaciele robią to raczej od niedawna – zaczęli dzięki zachęcie Soni. Sama niewidoma fotografka najchętniej fotografuje ludzi – nawet w miejskich autobusach. Po prostu – gdy wsiada do autobusu, pyta najbliżej siedzącej osoby, czy może jej zrobić zdjęcie. Rzadko spotyka się z odmową. W reportażu pokazano także, jak Sonia robi zdjęcia w porcie w Tel Awiwie. Morski pejzaż, maszty jachtów i zachodzące słońce – nawet niewidoma fotografka wie, że to doskonały materiał na być może banalne, ale zawsze ładne zdjęcie.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem