Niezwykłe zdjęcia przezroczystej ośmiornicy

Niezwykłe zdjęcia przezroczystej ośmiornicy

Głębiny oceanu przyciągają zarówno naukowców, doświadczonych nurków, jak i fotografów - Ogromne zbiorniki wodne, które pokrywają 70% powierzchni planety, są nadal tylko częściowo zbadane i udokumentowane, a wabieni tajemnicami czarnych wód fotografowie nurkują w lodowatych, ciemnych jak smoła głębinach, by odkrywać przed nami cuda. Jednym z takich śmiałków jest Wu Yung-sen z Tajpeju, który z głębin „wyłowił” fotografie przezroczystej ośmiornicy.


Fotografia podwodna w czarnych wodach

Sfotografowane zwierzę to tak naprawdę młodociany osobnik z gatunku Wunderpus photogenicus. Już sama jego łacińska nazwa zdradza, że warto fotografować te zwierzęta. Oszałamiający obraz autorstwa Wu Yung-sena przedstawia spotkanie z delikatnym i przezroczystym głowonogiem. Widać wyraźnie organy wewnętrzne, które raczej rzadko można oglądać bez zrobienia ośmiornicy krzywdy. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem