Nowe obiektywy dla aparatu Olympus Pen E-P1

Nowe obiektywy dla aparatu Olympus Pen E-P1

Wraz z aparatem Pen E-P1, firma Olympus zaprezentowała dwa nowe obiektywy. Obie konstrukcje dedykowane systemowi Micro Four Thirds, wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i wagą przez co idealnie pasują do nowego aparatu.


Pierwszym z nich jest zmiennoogniskowy M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6, który charakteryzuje się posiadaniem aż dwóch elementów asferycznych i soczewki ze szkła o niskiej dyspersji (ED). Prócz tego zastosowano element ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji i zbudowaną z siedmiu listków przysłonę z kołowym otworem. Całość zamknięta jest w niezwykle kompaktowym tubusie, który jest dostępny w dwóch kolorach.

Drugi obiektyw to ?naleśnik? M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Pancake. Jest to konstrukcja złożona z sześciu soczewek ułożonych w cztery grupy, przysłoną zbudowaną z pięciu listków i jednym elementem asferycznym. Minimalna odległość ostrzenia to 20 cm a tubus jest niezwykle mały i lekki.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem