Generator wideo AI Google osiąga niesamowite rezultaty

Generator wideo AI Google osiąga niesamowite rezultaty

Google udostępniło niedawno nową funkcję - Lumiere - która pozwala na generowanie obrazów wideo w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji - Wygląda na to, że Google udało się zrobić jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do zamiany tekstu na obraz filmowy.


Generator obrazów wideo oparty o rozwiązania tzw. sztucznej inteligencji

Nazwa Lumiere stanowi ukłon w kierunku braci Lumiere, którym przypisuje się wynalezienie kina. I chociaż wokół prawdziwości rego stwierdzenia toczy się dyskusja, nie zmienia to faktu, że byli organizatorami pierwszego w historii seansu kinowego w 1895 roku. Tak jak ich film był najnowszym osiągnięciem techniki pod koniec XIX wieku, Lumiere ma się ponownie kojarzyć z czymś przełomowym. Wersja demonstracyjna Lumiere od Google pokazuje świetne efekty - chociaż skupia się głównie na zwierzętach. Model oparty o rozwiązania tzw. sztucznej inteligencji umożliwia generowanie wideo w oparciu o komendę tekstową (podobnie do tego, jak działają generatory obrazów statycznych). Użytkownik może więc wymyślić dowolny scenariusz filmu, który chciałby obejrzeć. 
 
Użytkownik może także użyć jakiegoś obrazu w formie podpowiedzi. Google podało wiele przykładów, w tym niektóre przedstawiające prawdziwe fotografie, takie jak np. kultowe zdjęcie autorstwa Joe Rosenthala "Raising The Flag", czyli "Żołnierze podnoszący flagę Stanów Zjednoczonych", czyli jedno z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć XX wieku, które dzięki algorytmom nagle ożywa. Przedstawione wideo ukazuje żołnierzy zmagających się z wiatrem, utrudniającym postawienie flagi. 
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem