Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Nareszcie jest w czym wybierać

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Nareszcie jest w czym wybierać

Okres przełomu starego i nowego roku tradycyjnie już traktowany jest przez wszystkich jako okazja do wszelkiego rodzaju zestawień i podsumowań. Ja na łamach tego felietonu nie odpowiem raczej w pełni na pytanie, czym ważnym zaznaczył się w fotografii i technikach wideo rok ubiegły i czego możemy się spodziewać w tym, który właśnie nadszedł. Ten temat jest po prostu zdecydowanie zbyt rozległy. Mimo to reaktywując goszczący już niegdyś na łamach SwiatObrazu.pl cykl pt. Ostatni pstryk mody, spróbuję przyjrzeć się jednemu, ale za to ważnemu zagadnieniu z interesującego nas poletka – różnorodności dostępnych aparatów fotograficznych.Minęło 12 lat od momentu, gdy firma Canon pokazała swoją lustrzankę, oznaczoną symbolem EOS-D30 i w ten sposób symbolicznie otworzyła erę amatorskiej fotografii cyfrowej wyższego rzędu. Wprawdzie cena, jaką należało wówczas zapłacić za ten aparat była wysoka (nieco ponad 3000 dolarów, mniej więcej tyle, co obecnie Canon EOS 5D Mark III czy Nikon D800), lecz nie tak astronomiczna jak innych lustrzanek cyfrowych tego okresu.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem