Pełna klatka w nowej Leice M9

Pełna klatka w nowej Leice M9

Firma Leica poinformowała dziś o poszerzeniu swojej oferty o nowy aparat systemu M. Nowa Leica M9 dysponuje pełno-klatkową matrycą o rozdzielczości 18 megapikseli.


Leica zaprezentowała dziś kolejny aparat systemu M - Leica M9. Gabaryty sprzętu - 139 x 37 x 80 milimetrów ustanawiają go najmniejszym aparatem cyfrowym posiadającym pełnoklatkową matrycę. Ów sensor wyprodukowany został przez firmę Kodak. Oferuje on rozdzielczość 18-stu megapikseli i zakres czułości od ISO 80 do ISO 2500. Nowy przetwornik Leici M9 został wyposażony w szklany filtr podczerwieni, eliminujący konieczność stosowania filtrów UV/IR nakręcanych na obiektywy. Konieczne było umieszczenie na sensorze mikrosoczewek, ponieważ przybliżenie ogniska obiektywu do matrycy powoduje, że światło pada na rogi przetwornika pod dużym kątem w efekcie czego obraz w rogach ulega pogorszeniu. Mikrosoczewki rozwiązują ten problem załamując wiązkę światła docierającą do przetwornika i kierując ją na światłoczułą komórkę sensora CCD - eliminują odbicie i pogorszenie jakości odwzorowania w rogach kadru. Ma to ogromny wpływ na wykorzystywanie pełnej gamy obiektywów z serii M wyprodukowanych od roku 1954 słynących z najlepszej jakości. Obiektywy te dadzą teraz taki sam kąt widzenia jak w przypadku stosowania ich z aparatem na film 35 milimetrów - z tym, że teraz w cyfrowym wydaniu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem