Pies jako Che Guevara. Córka znanego fotografa wnosi pozew

Pies jako Che Guevara. Córka znanego fotografa wnosi pozew

Portret Che Guevary to jedna z najsłynniejszych ikon fotograficznych XX wieku. Autorem zdjęcia jest znany, nieżyjący już dziś fotograf Alberto Korda. Przyzwyczailiśmy się, że to fotograf jest tym kogo się pozywa, jednak w tym przypadku jest inaczej. To córka fotografa wzięła sprawy w swoje ręce i wniosła pozew do sądu.Mark Polyblank, brytyjski grafik i projektant pocztówek stworzył dość niecodzienne dzieło. Na jednej z nich pojawił się pies przebrany za Che Guevare. Zdjęcie było częścią cyklu Famous Faces, gdzie ikony fotograficzne przedstawiające portrety znanych ludzi zostały zastąpione zdjęciami zwierząt. Kultowe zdjęcie przedstawiające Che Guevare było w publicznym użyciu od kiedy na początku lat sześćdziesiątych zapisało się w zbiorowej pamięci. Alberto Korda, którego prawdziwe nazwisko to Alberto Diaz Gutierrez, jako jeden z niewielu fotografów w jednym ujęciu oddał istotę Che Guevary. 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem