Podsumowanie listopadowej Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej

Podsumowanie listopadowej Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej

Publikujemy dziś podsumowanie, które przygotowała Lilianna Lewandowska z serwisu Artinfo.pl, współorganizatora 4. Aukcji Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej, która odbyła się 26 listopada. Fotografia z roku na rok silniej jest obecna na polskim rynku sztuki.


26 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej „Senatorska" w Warszawie odbyła się 4. Aukcja Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej. Przedsięwzięcie jest organizowane od kilku sezonów przez Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki oraz Dom Aukcyjny „Rempex".

Projekt Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej jest bardzo oryginalny. Artinfo.pl jako jedyny w Polsce organizuje aukcje fotografii dwa razy w roku, w kwietniu i listopadzie. Oferta kolekcjonerska, którą proponuje Artinfo.pl, jest bardzo zróżnicowana. Znajdują się na aukcji fotografie zaliczane do sztuki dawnej jak i projekty współczesnych artystów. 130 autorów, około 300 prac fotograficznych. Ceny fotografii w Europie i Stanach Zjednoczonych sięgają kilku milionów dolarów. W Polsce rynek fotografii powoli także nabiera tempa. Przyczynia się do tego projekt Portalu Rynku Sztuki Artinfo.pl. Pierwsza aukcja miała na celu zaprezentowanie polskich artystów. Z edycji na edycję organizatorzy podnosili poprzeczkę, by stworzyć z aukcji przedsięwzięcie prestiżowe, co za tym idzie coraz lepszy poziom prezentowanej fotografii. Celem pierwotnym jak i 4. Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej jest skierowanie uwagi kolekcjonerów, marszandów i historyków sztuki na polską fotografię. Kolejnym priorytetem Artinfo.pl było i jest stworzenie stabilnego rynku fotografii w Polsce, popartego coraz to wyższymi cenami.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem