Mężczyzna przez 40 lat fotografował japońskich rodziców i dzieci

Mężczyzna przez 40 lat fotografował japońskich rodziców i dzieci

Więź między rodzicem a dzieckiem jest czymś wyjątkowym i być może nikt nie wie tego lepiej niż Bruce Osborn - Ten amerykański fotograf mieszkający w Tokio od 1980 roku poświęcił prawie 40 lat swojemu długoletniemu projektowi zatytułowanemu Oyako. Ta seria portretów pokazuje zdjęcia różnych rodziców i ich dzieci uchwycone na przestrzeni wielu lat. Dzięki temu możliwe jest zobaczenie, jak modele zmieniali się w czasie. To wzruszające spojrzenie na zmieniające się relacje między członkami rodziny i projekt, który odmienił także życie Bruce’a Osborna.


Fotograf rozpoczął projekt Oyako w 1982 roku, kiedy otrzymał zlecenie od pewnego magazynu. Został poproszony o sfotografowanie muzyków punkowych. Wtedy pomyślał, że bardzo interesujące byłoby zobaczenie ich na planie wraz z ich rodzicami. Efekty bardzo mu się spodobały i postanowił zgłębiać różnice pokoleniowe kontynuując serię portretów. 
 
Podczas gdy projekt Oyako zdobył rozgłos w Japonii już jakiś czas temu, dopiero niedawno zwrócił na siebie uwagę w pozostałych częściach świata. Więzi łączące rodziców i dzieci są naturalne i przekraczają różnice kulturowe. Dzięki temu chociaż projekt skupia się na japońskich rodzinach, to pozwala utożsamić się z nim ludziom zamieszkującym także inne zakątki Ziemi. Niesamowite jest oglądać jak dzieci stają się dorosłymi, a ich rodzice stają się emerytami. Widać na tych obrazach prawdziwą wymianę pokoleń.
 
Często na zdjęciach widać nie tylko zmiany w wyglądzie, ale można także poznać zmiany w relacjach łączących rodziców i dzieci. Przykładem tego jest przekazywanie kolejnym pokoleniom rzemiosła, co przejawia się w noszonych uniformach. Bruce Osborn spotykał się ze swoimi modelami kilkukrotnie, dzięki czemu można poznać szerszy wycinek ich historii. Poniżej możesz obejrzeć wybrane prace z projektu Oyako. 

Portrety rodziców i ich dzieci w projekcie Oyako

portrety rodziców


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem