Prowokator pracuje dla Pirelli

Prowokator pracuje dla Pirelli

W 2010 roku słynny kalendarz Pirelli wypełnią zdjęcia Terry`ego Richardsona, amerykańskiego fotografa, który słynie z kontrowersyjnego stylu i odwagi w przełamywaniu tabu.


Mimo że w Kalendarzu Pirelli zdjęcia prawie zawsze mają erotyczny podtekst, czasem wyrażony subtelnie, czasem wprost, jednak nigdy nie wykraczały one poza ?klasyczną fotografię?, w której piękno ma jednak wciąż pierwszorzędną rolę. Takich też zapraszano do współpracy fotografów ? znanych, zdolnych, pomysłowych, ale nie wykraczających poza dobry smak i pewne utarte normy.
W tym roku może się to zmienić. Do zrobienia zdjęć do edycji kalendarza na rok 2010 zaproszono nowojorczyka, który od początku swojej drogi zawodowej ?miał w nosie? wszystkie normy. I estetyczne, i społeczne, i kulturowe, a nawet techniczne ? robiąc zdjęcia do ekskluzywnych magazynów małymi, tanimi kompaktowymi aparatami.
O Terry`m Richardsonie pisaliśmy już w 2007 roku (CZYTAJ), teraz znów jest okazja ? gdy do prasy dostało się kilka zdjęć z planu sesji dla Pirellego. Zdjęcia powstają w Brazylii, bierze w nich udział 12 znanych modelek. Pozują one na plażach i w dżungli, czasem w towarzystwie egzotycznych zwierząt.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem