Przekazanie przez fotografa zdjęć na płytach nie powoduje automatycznie obowiązku instalacji kasy rejestrującej

Przekazanie przez fotografa zdjęć na płytach nie powoduje automatycznie obowiązku instalacji kasy rejestrującej

Sporo dyskusji i wątpliwości, zwłaszcza wśród fotografów ślubnych, budzi przepis dotyczący obowiązku instalacji kasy fiskalnej w przypadku, w którym wykonane sesje dostarczane są klientom również na nośnikach pamięci (czyli prawie zawsze). Wątpliwości biorą się stąd, że rozporządzenie, które zwalnia część podatników z obowiązku instalacji kasy nie jest wystarczająco precyzyjne.


Przypomnijmy. Przepis ustawy o podatku VAT nakazuje podatnikom dokonującym sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych powadzenie ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jednocześnie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących zwalnia część podatników z tego obowiązku – między innymi ze względu na wysokości obrotów. Podatnicy, których sprzedaż na rzecz konsumentów nie przekroczy w roku podatkowym 20 000 zł kasy mieć nie muszą.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem