Samsung prezentuje pierwszą w historii matrycę 200 MP do smartfonów

Samsung prezentuje pierwszą w historii matrycę 200 MP do smartfonów

Samsung zaprezentował sensor ISOCELL HP1, który jako pierwszy w branży posiada rozdzielczość 200 MP opartą na pikselach 0,64 µm i nowej technologii ChamelenonCell. Czujnik ten został zaprojektowany w celu implementowania go w małych obudowach, takich jak np. smartfony. Oprócz tego Samsung zaprezentował również matrycę GN5.


Matryca o rozdzielczości 200 MP w smartfonach

Zgodnie z zapowiedziami Samsunga pierwszy w branży czujnik o rozdzielczości 200 MP ma umożliwić uzyskanie niesamowitego poziomu szczegółowości, dzięki czemu zdjęcia pozostaną ostre nawet przy przycięciu lub zmianie rozmiaru. Czujnik ma korzystać z technologii ChameleonCell, która poprawia wydajność przy słabym oświetleniu i stanowi system łączenia pikseli, który wykorzystuje układ 2x2, 4x4 lub pełne piksele w zależności od środowiska. Gdy czujnik wykryje światło o słabym natężeniu, "przekształca" się w 12-5 megapikselowy sensor ze znacznie większymi pikselami 2,56 μm, łącząc ze sobą 16 sąsiednich pikseli. W takim układzie matryca jest w stanie pochłonąć znacznie więcej światła i uzyskać wyraźniejsze zdjęcia po zmroku lub w ciemnych pomieszczeniach. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem