Siła perspektywy w zabawnych kompozycjach

Siła perspektywy w zabawnych kompozycjach

Każdy chyba zna zabawne zdjęcia wykonywane przez turystów pod krzywą wieżą w Pizie - Odwiedzający to miejsce dzięki odpowiedniej perspektywie udają, że podtrzymują słynną budowlę. Fotograf z Lizbony Hugo Suissas również stosuje podobne zabiegi, jednakże idzie w swojej zabawie z fotografią o krok dalej.


Zabawa z perspektywą autorstwa Hugo Suissasa

Dzięki zabawie z perspektywą Hugo Suissas tworzy obrazy, które zmieniają codzienne scenki w żywcem wyjęte ze świata wyobraźni. Dzięki jego fotografiom z pewnością inaczej spojrzysz na otaczającą Cię rzeczywistość. Przykładowo na jego zdjęciu brama na słynnym lizbońskim placu Praça do Comércio pełni rolę dziurki od klucza. Swoje efekty osiąga w całkiem prosty sposób. Na ww. zdjęciu rzeczywiście trzyma klucz a odpowiednia perspektywy pomaga zbudować to skojarzenie.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem