Sony A7 – pierwsze zdjęcia testowe

Sony A7 – pierwsze zdjęcia testowe

Dzięki uprzejmości firmy Sony, wybrani dziennikarze z całej Polski mieli pod koniec października okazję przetestować w praktyce możliwości najnowszych aparatów cyfrowych tego producenta. Główną gwiazdą tego wyjazdu był pierwszy bezlusterkowy aparat cyfrowy z autofocusem, wyposażony w małoobrazkowy przetwornik obrazu, czyli Sony A7. A ponieważ w imprezie tej wziął udział również przedstawiciel redakcji SwiatObrazu.pl, dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Was do obejrzenia dwóch galerii testowych zawierających zdjęcia wykonane tym aparatem.


Bez żadnej przesady zaprezentowany w połowie października bieżącego roku model Sony A7 można określić mianem aparatu przełomowego, co podkreśla choćby sama jego nazwa. Jest to bowiem aparat bezlusterkowy wyposażony w bagnet E, a jednak nie wchodzący (przynajmniej formalnie) w skład rodziny NEX – producent akcentuje raczej jego związek z linią Alfa. Zaopatrzony w przetwornik obrazu o rozdzielczości 24,3 megapiksela, zupełnie nowy procesor obrazu BIONZ X i wiele nowatorskich funkcji jest czymś, czego jeszcze tak naprawdę nie było: pierwszym aparatem bezlusterkowym wyposażonym w matrycę formatu 36×24 mm (a więc tzw. "pełną klatkę) i układ automatycznej regulacji ostrości – w dodatku w wersji hybrydowej (Fast Hybrid AF – system wyposażony zarówno w czujniki detekcji fazy, jak i algorytmy analizy kontrastu lokalnego).
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem