Światło błyskowe w plenerze - jaki zabrać sprzęt?

Światło błyskowe w plenerze - jaki zabrać sprzęt?

Sesje w studiu fotograficznym dają ten komfort, że mamy warunki praktycznie laboratoryjne i wpływ na wszystko, na co wpływ mieć chcemy. Możemy wymyślić dowolne ustawienie światła i bez większych problemów wcielić pomysł w życie, ogranicza nas tylko wyobraźnia, ilość i moc lamp oraz posiadanych modyfikatorów, no i oczywiście umiejętność ich zastosowania. Inaczej jest gdy chcemy wyjść z sesją na zewnątrz, musimy wziąć pod uwagę światło zastane i wymyślić jak i przede wszystkim po co połączyć je z błyskiem, żeby efekt na zdjęciu wyszedł zadowalający.


Słońce to potężne i wspaniałe źródło światła, może bardzo pomóc, ale może też przeszkadzać. Cyfrowa matryca aparatu ma swoje mankamenty, nie radzi sobie np. z kontrastowymi scenami, kiedy model jest na tle jasnego nieba, albo naświetlimy klatkę na niebo i wtedy pierwszy plan będzie za ciemny, albo naświetlimy na modela, co poskutkuje prześwietleniem nieba. Tu przychodzi z pomocą lampa błyskowa właśnie, wystarczy dobrze naświetlić niebo, a pierwszy plan doświetlić błyskiem. Na rynku jest obecnie sporo rozwiązań pozwalających fotografowi na eksperymenty z mieszaniem światła błyskowego z zastanym, postaram się wymienić te najpopularniejsze i najciekawsze. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem