TEST: Tamron SP AF 60mm F/2.0 Di II LD IF MACRO 1:1

TEST: Tamron SP AF 60mm F/2.0 Di II LD IF MACRO 1:1

Marka Tamron od wielu lat słynie z produkcji niezwykle ciekawych i niejednokrotnie bardzo udanych obiektywów przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej ceny. Oferowane przez nią modele dedykowane do makrofotografii Tamron SP AF90mm F/2.8 Di MACRO oraz Tamron SP AF180mm F/3.5 Di MACRO są z powodzeniem użytkowane przez wielu fotografów. Dziś prezentujemy test jednego z najnowszych obiektywów tego japońskiego producenta, który z całą pewnością interesuje wiele osób pasjonujących się fotografią makro.

Budowa mechaniczna


Tamron SP AF60mm F/2.0 Di II LD [IF] MACRO 1:1 to konstrukcja opierająca się na szkielecie wykonanym z tworzywa  sztucznego. Pomimo tego jakość wykonania jest bardzo dobra i nie wzbudza żadnych zastrzeżeń. Materiał jest sztywny i solidny a poszczególne elementy tubusu są ze sobą dokładnie połączone. Bagnet jest metalowy a pierścień manualnego ostrzenia pokryty gumową okładziną, która gwarantuje pewny chwyt. Niestety jest jeden mankament jaki ujawnił się podczas użytkowania tego obiektywu. Mechanizm pierścienia manualnego ostrzenia ma niewielki luz, który wpływa na wygodę ustawiania ostrości zwłaszcza w sytuacji gdy pracuje się przy dużych skalach odwzorowania, gdzie precyzja jest bardzo ważna.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem