Zanim kupisz... dyski zewnętrzne

Zanim kupisz... dyski zewnętrzne

Nie możesz rozstać się ze swoim aparatem i kamerą, a Twoja głowa jest pełna pomysłów na nowe realizacje. Codziennie tworzysz nowe obrazy, które składają się na Twój subiektywny obraz świata. Twórcze działanie wciąż popycha do przodu, nakłaniając do organizowania nowych sesji. Wtem rzeczywistość sprowadza nieco na ziemię, gdyż rosnąca ilość danych bardzo szybko zapełnia dysk komputera, a cały czas wisi nad Tobą widmo utraty danych, w przypadku ewentualnej awarii sprzętu. Nie trzeba ograniczać się w podejmowanych działaniach i realizowaniu zdjęć oraz drżeć o pliki – wystarczy zapewnić sobie dodatkową pamięć. Właściwie dobrany dysk zewnętrzny pozwoli rozwiązać problemy związane z archiwizowaniem danych i da łatwy dostęp do niezbędnych plików. W kolejnej odsłonie poradnika Zanim kupisz skupiam się na tym elemencie, bezpośrednio odpowiedzialnym za efekty pracy.


Który typ dysku wybrać?

W ofercie producentów dostępnych jest kilka różnych typów urządzeń, które znajdują nieco inne zastosowanie. Przede wszystkim wyróżnia się dyski zewnętrzne 2,5'' i 3,5''. Główną różnicę stanowią oczywiście wymiary tych urządzeń, ale nie tylko o nie chodzi. Przede wszystkim mniejsze dyski są przeznaczone do przenoszenia i udostępniania danych np. w podróży, natomiast większe przeznaczone są do tworzenia domowego archiwum. Za mobilnością urządzeń 2,5'' przemawia także zasilania za pomocą kabla USB (w przeciwieństwie do alternatywnych wersji o większych gabarytach). W przypadku dysków 3,5'' niezbędne jest zasilanie sieciowe. 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem