Zanim kupisz... monopod dla fotografa

Zanim kupisz... monopod dla fotografa

Monopod to uproszczona wersja statywu, która jest wyposażona w jedną nogę zamiast trzech. Akcesoria te powstały głównie w celu podtrzymania ciężaru długich teleobiektywów i zwiększania komfortu fotografów, jednakże przydają się również w innych sytuacjach. Pozwalają nieco wydłużyć czas naświetlania, chociaż nie są oczywiście tak efektywne jak trójnogi i dodatkowo wymagają więcej wprawy w stabilnym utrzymywaniu aparatu. Jednocześnie ich mobilność pozwala na szybkie przemieszczanie, dzięki czemu sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tradycyjne statywy byłyby mniej funkcjonalne, np. w fotografii teatralnej czy fotoreportażu. Zajmują także mniej miejsca, co jest korzystne podczas fotografowania w tłumie. Monopod może być przydatny także w trakcie panoramowania. Chociaż jest to dość prosty sprzęt, wybór odpowiedniego modelu wymaga chwili zastanowienia.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania monopodu, zajrzyj do poniższego artykułu:

Przechodząc jednak do wyboru konkretnego modelu, trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów: maksymalny udźwig, wymiary, materiał wykonania, liczbę i metodę blokowania sekcji, głowicę, konstrukcję podstawy i wyposażenie w inne udogodnienia. 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem