Zanim kupisz... obiektyw cz. I

Zanim kupisz... obiektyw cz. I

Obiektyw to zaraz po aparacie najważniejsze narzędzie każdego fotografa. Nic więc dziwnego, że jego wybór wymaga odpowiedniego zastanowienia. Wszak to właśnie ten instrument optyczny, jakby na przekór swojej nazwie, pozwala na subiektywne obrazowanie rzeczywistości i w przeważającej mierze odpowiada za jakość uzyskiwanego obrazu. Nie wystarczy więc postawić na wysokiej jakości optykę, wydajną stabilizację czy solidną konstrukcję – konieczne jest jeszcze odpowiedzenie sobie na pytanie, w kierunku czego chce się skierować obiektyw. Jeżeli więc głowisz się nad tymi kwestiami, to w kolejnych odsłonach serii poradników "Zanim kupisz" pomogę Ci podjąć decyzję związaną z zakupem tego ważnego elementu wyposażenia każdego fotografa. Zapraszam do lektury.


Jaka ogniskową obiektywu wybrać, czyli co chcesz fotografować?

Ogniskowa to podstawowy parametr każdego obiektywu – to ona odpowiada za to, w jaki sposób instrument optyczny widzi świat. Dobierając ją, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego ma służyć instrument optyczny. Do fotografii portretowej przyda się np. obiektyw 85 mm, natomiast do architektury – 18 mm. Szczegółowy opis różnych typów obiektywów znajdziesz w poniższym artykule:
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem