Zanim kupisz... pasek do aparatu

Zanim kupisz... pasek do aparatu

W serii poradników Zanim kupisz... podpowiadałem już czym kierować się podczas wyboru sposobu transportowania aparatu – odpowiednio dobrana torba lub plecak pozwalają zachować wysoki komfort i bezpieczeństwo. Znakomitym uzupełnieniem zestawu jest wygodny pasek, w szczególności w przypadku fotoreporterów, gdy aparat pozostaje poza torbą przez dłuższy czas lub zabranie pokrowca jest niepraktyczne. Wielu fotografów poprzestaje na oryginalnym pasku dołączanym w zestawie do zakupionego sprzętu, ale warto poznać inne rozwiązania. W tym celu zapraszam do lektury artykułu, z którego dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas wyboru paska do aparatu.


Nie tylko standardowy pasek producenta

Do każdego aparatu producent dodaje w zestawie pasek na szyję. Jego jakość różni się w zależności od konkretnych modeli, ale zazwyczaj jest całkiem przyzwoita. Często to co jest w stanie zaoferować użytkownikom jest wystarczające, w szczególności jeśli aparat nie jest używany codziennie. Niemniej taki pasek ma kilka wad, do których należy przede wszystkim to, że nie sprawdzi się przy bardziej specyficznych zastosowaniach, tak jak np. paski typu sling (opisane w dalszej części artykułu). Ponadto często wykonane są dosyć oszczędnie przez co nie gwarantują zbyt wysokiego komfortu. Jeżeli czujesz więc znaczne zmęczenie podczas noszenia swojego aparatu, warto zainteresować się innymi typami pasków. 

zanim kupisz

Standardowe paski dodawane przez producentów do aparatów charakteryzują się przyzwoitą jakością, choć bywają niewystarczające. Ponadto są oznaczone dużym, rzucającym się w oczy logo producenta, co nie zawsze jest pożądane.

Reklama


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem