Zanim kupisz... smartfon fotograficzny cz. 1

Zanim kupisz... smartfon fotograficzny cz. 1

Fotografia mobilna stała się już integralną częścią tego medium. Galopujący rozwój technologii, obejmujący takie rozwiązania jak np. metasoczewki, sprawia, że być może w niedalekiej przyszłości dojdzie do zatarcia granicy pomiędzy zdjęciami wykonywanymi smartfonami a tradycyjnymi aparatami. Na razie jednak konieczne jest poznanie kilku specyficznych cech, o których trzeba pamiętać podczas wyboru urządzenia mobilnego umożliwiającego efektowne i efektywne rozpoczęcie przygody z fotografią mobilną. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, w związku z czym wcale nie ułatwiają podjęcia decyzji. W kolejnej odsłonie poradnika z serii Zanim kupisz postaram się podać kilka wskazówek, które pomogą w wyborze najlepszego urządzenia.


Megapiksele to nie wszystko

Jeszcze jakiś czas temu sprzedawcy zachwalający swoje produkty odnosili się przede wszystkim do  rozdzielczości matrycy. Doprowadziło to do stworzenia mitu, jakoby ten parametr był najważniejszy, a im więcej megapikseli tym lepiej. Obecnie traci on na sile, przede wszystkim za sprawą pojawienia się innych istotnych różnic w budowie smartfonów (co również wprowadza nowe niedopowiedzenia), a także w konsekwencji zwiększania się świadomości konsumentów. W takim razie jak to jest naprawdę z matrycami smartfonów?


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem