Zanim kupisz... smartfon fotograficzny cz. 2

Zanim kupisz... smartfon fotograficzny cz. 2

W pierwszej części poradnika Zanim kupisz dotyczącego smartfonów dla fotografów udało się m.in. obalić mit dotyczący decydującej roli liczby megapikseli rozlokowanych na matrycy, przyjrzeć się funkcjom systemu podwójnego aparatu oraz rozróżnić stabilizację optyczną od cyfrowej. Chociaż informacje te nieco ułatwiają kwestię wyboru odpowiedniego sprzętu, to nie wykluczają wszystkich wątpliwości. W związku z tym w kolejnym odcinku wracam jeszcze do optyki oraz poruszam m.in. zagadnienia związane z autofokusem i oprogramowaniem. Zapraszam do lektury.


Zanim wciśniesz spust migawki

Tak jak już wspominałem w pierwszej części poradnika Zanim kupisz związanego z fotografią mobilną, jej entuzjaści muszą być na razie zdani na to, co przygotował dla nich producent, chyba że zdecydują się na korzystanie z dołączanych akcesoriów. Najczęściej elementy obiektywu wykonane są z tworzyw sztucznych, które oferują niższą jakość niż szkło. Ten drugi materiał jest dostępny tylko w droższych konstrukcjach, takich jak np. LG V30. Według zapewnień producenta szklana soczewka Crystal Clear Lens ma dawać lepszą reprodukcję barw i zwiększać transmisję światła. Szkło może również służyć do chronienia obiektywu, tak jak ma to miejsce w przypadku ASUSa Zenfone 3.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem