Zanim kupisz... torba i plecak dla fotografa i filmowca

Zanim kupisz... torba i plecak dla fotografa i filmowca

Dla każdego fotografa i filmowca ważne jest nie tylko to, jaki sprzęt wybrać, ale również w jaki sposób go ze sobą nosić. Na rynku istnieje wiele ciekawych propozycji toreb i plecaków dostosowanych do sprzętu foto-wideo, jednakże wybór odpowiedniego modelu, który zapewni wygodę, ochronę zawartości i będzie funkcjonalny, może przysporzyć trudności. W kolejnym odcinku serii poradników "Zanim kupisz..." postaram się ułatwić to zadanie.

Strona 1​


 

Co wybrać: plecak czy torbę?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, zastanów się, w jaki sposób pracujesz ze sprzętem. Jeżeli jesteś fotoreporterem lub fotografem ulicznym i potrzebujesz często zmieniać obiektywy lub korzystać z akcesoriów, pozostając przy tym w ruchu, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie torba. Natomiast jeżeli pracujesz w studiu, a po udaniu się w daną lokalizację pozostajesz w niej przez dłuższy czas, fotografując lub realizując ujęcia, to praktyczniejszy będzie plecak. 

Niestety, obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Torby fotograficzne ułatwiają dostęp do zawartości, lecz jednocześnie bardziej obciążają kręgosłup. Plecaki są korzystniejsze dla zdrowia, choć zdecydowanie mniej poręczne. Równocześnie producenci zadbali o to, aby eliminować pewne wady obu rozwiązań – np. plecaki z serii Lowepro Flipside można obrócić tak, aby mieć dostęp do zawartości bez kładzenia ich na podłożu. Niemniej nie da się ominąć ograniczeń budowy plecaka i torby, stąd zawsze trzeba iść na pewien kompromis. Nie bez znaczenia są osobiste preferencje.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem