Zobacz niesamowite zdjęcia ptaków, odkrywające ich złożone charaktery

Zobacz niesamowite zdjęcia ptaków, odkrywające ich złożone charaktery

Pochodzący z Londynu fotograf Tim Flach podróżuje po świecie, aby rejestrować piękno zagrożonych gatunków ptaków. Na swoich fotografiach chwyta niuanse wzorów na piórach, unikalną kolorystykę i niezwykłe sylwetki tych zwierząt. Fotograf zwraca szczególną uwagę na zagrożone gatunki. Poprzez ukazywanie ich piękna, chce uczulać ludzi na to, iż są one zagrożone zniknięciem ze względu na niszczenie ich naturalnych środowisk, zmiany klimatu i działalnością człowieka.


Zwierzęta pozują na jednolitym tle, co pozwala na maksymalne podkreślenie ich barw i fascynujących kształtów. Na jego zdjęciach znajdują się gatunki z całego świata. Co więcej zwierzęta zdają się pokazywać swój charakter. Niektóre okazy spoglądają "zadziornie", w innych natomiast mnóstwo jest dostojeństwa i nieco tajemniczości. Niemniej każde ze zdjęć ptaków przedstawia fascynującą historię gatunku opowiedzianą za pośrednictwem sylwetki i ubarwienia.
 
Tim Flach interesuje się tym, w jaki sposób ludzie wpływają na zwierzęta. Odnosi się to nie tylko do oddziaływania na środowisko, ale również świadomym kształtowaniu, np. ras gołębi. Poprzez swoją działalność fotograficzną bada to, jak obrazy wzmacniają związek emocjonalny ze zwierzętami. Dąży także do związana życia ludzi z życiem zwierząt, tak aby wzbudzać większe zainteresowanie ich losem i poczucie odpowiedzialności. 
 
Poza zdjęciami ptaków fotograf ten realizuje także projekty, w ramach których fotografuje m.in. psy czy świnie. Dotychczas opublikował już kilka albumów fotograficznych. Więcej jego prac można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej i profilu na Instagramie. Poniżej znajdują się wybrane prace z cyklu poświęconego ptakom. 

Niesamowite zdjęcia ptaków - zobacz fascynujące portrety pierzastej fauny

zdjęcia ptaków


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem