„Zdjęcie” Donalda Trumpa na którym modli się i ma… sześć palców

„Zdjęcie” Donalda Trumpa na którym modli się i ma… sześć palców

Pozornie to zdjęcie nie przedstawia niczego niezwykłego - Donald Trump klęczy i modli się w kościele (pozostawmy na boku kwestię tego, czy codzienna postawa byłego amerykańskiego prezydenta jest spójna z taką religijnością) - Głęboko zamyślony mężczyzna jest oświetlony nastrojowym światłem, wpadającym przez okna świątyni. Jednakże pewien szczegół zdradza, że coś tutaj jest nie tak.


Jak rozpoznać, że zdjęcie nie jest prawdziwe, lecz stanowi efekt pracy algorytmów? 

Obrazy generowane przez rozwiązania tzw. sztucznej inteligencji stały się już naszą codziennością. Musimy być coraz bardziej wyczuleni na to, czy obraz, który wygląda jak fotografia nie jest tak naprawdę fake’iem. W szczególności, iż takie ilustracje mogą wpływać bardzo mocno na opinię publiczną. Na szczęście niektóre obrazy same się "wystawiają". Tak było w przypadku obrazu przedstawiającego Donalda Trumpa - obrazka, który miał budować wizerunek bardzo religijnego człowieka.
 
 
Obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję, na którym postać Donalda Trumpa ma sześć palców. Obraz został opublikowany na platformie społecznościowe Truth Social i wygenerowany przez użytkownika Patriot4Life. 
 
Donald Trump będzie kandydatem na prezydenta Partii Republikańskiej. Udostępnił na swojej platformie społecznościowej Truth Social obraz wygenerowany przez rozwiązania tzw. sztucznej inteligencji, na którym widać go, żarliwie modlącego się w świątyni. Obraz został najwidoczniej wygenerowany przy pomocy jednego z najnowszych i najbardziej zaawansowanych algorytmów, gdyż wizerunek Donalda Trumpa jest przedstawiony bardzo przekonywująco. Jednakże jedna rzecz jest bardzo nie tak - otóż okazuje się, że były (i być może przyszły) amerykański prezydent ma na tym obrazie sześć palców. 
 

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem