12 miesięcy według fotografa

12 miesięcy według fotografa

Zaczyna się coroczna rywalizacja na kalendarze ze zdjęciami znanych fotografów - gadżety reklamowe wielkich firm. Wiele wskazuje na to, że w tym roku Lavazza wysunęła się na prowadzenie.


O kalendarzach, do których zdjęcia robią największe gwiazdy światowej fotografii, pisaliśmy już wiele razy. I o tym, jak ważnym i ciekawym zjawiskiem marketingowym jest wykorzystywanie znanych twórców do działań reklamowych wielkich firm. I o rywalizacji między firmami wydającymi takie kalendarze, w której to rywalizacji najbardziej liczą się dwie firmy: Pirelli i Lavazza.
Komunikat wysłany kilka dni temu przez firmę Lavazza wskazuje, że pogłoski o tym, że to prawdziwa, poważna rywalizacja, okazały się słuszne. Bo wiadomość, że Kalendarz Lavazza 2009 będzie złożony ze zdjęć Annie Leibovitz – to dowód na istnienie wyścigu na nazwiska. Do tej pory w zatrudnianiu fotograficznych celebrytów przodował Pirelli. To do jego kalendarza robili zdjęcia i Newton, i Avedon, i Lindbergh, i także Annie Leibovitz (w 2000 roku). Lavazza, choć staż na rynku ma krótszy (Pirelli wychodzi od 1964 roku, Lavazza – od 1993), jak dotąd stawiała na twórców może mniej znanych, ale za to wyróżniających się niezwykłą wyobraźnią. W kalendarzu Lavazza bowiem pierwszorzędną sprawą zawsze była oryginalność zdjęć, na których fotograf kreował wizjonerski świat, pełen fantastycznych wydarzeń i niezwykłych, przyciągających wzrok detali. Barokowy przepych i feeria kolorów liczyły się bardziej niż znana modelka na zdjęciu.
Na głośne nazwiska chętniej stawiał Pirelli. Zatrudniał nie tylko fotografów z absolutnej światowej czołówki, ale też znane modelki i aktorki. Do kalendarzy Pirellei pozowała Kate Moss, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Monica Belucci, Panelope Cruz, a nawet Sophia Loren. Mniej lub bardziej rozebrane, zawsze oszałamiająco piękne, zawsze były głównym wabikiem, który nagłaśniał pojawienie się kolejnego kalendarza.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem