Aparat czy kamera: Podstawowe różnice - budowa i ergonomia

Aparat czy kamera: Podstawowe różnice - budowa i ergonomia

Artykuł ten otwiera cykl kierowany do osób zainteresowanych zarówno fotografowaniem, jak i filmowaniem, które zastanawiają się, czy korzystniejsze dla nich będzie zaopatrzenie się w aparat fotograficzny umożliwiający rejestrowanie materiału wideo czy postawienie na dwa niezależne urządzenia: aparat do robienia zdjęć i kamerę do realizowania filmów. Wprawdzie problem jest złożony i w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań, lecz postaramy się przedstawić Wam zalety i wady obydwu rozwiązań. Zapraszamy do lektury.Różnice w ergonomii


Sporo miejsca poświęciliśmy swego czasu kwestiom filmowania przy użyciu aparatów DSLR i SLT. Nietrudno dostrzec, że filmujący uznali, iż aparaty fotograficzne z wymienną optyką stanowią bardzo obiecującą alternatywę dla tradycyjnych cyfrowych kamer wideo. Czy jednak tak jest naprawdę i czy rzeczywiście duża fizycznie matryca oraz możliwość stosowania różnych obiektywów są wszystkim, czego wideofilmowiec może potrzebować? Zapraszamy do zapoznania się z serią artykułów stanowiących wynik długich rozważań na ten temat, podsumowujących podstawowe różnice pomiędzy obydwoma rodzajami urządzeń. Być może niektórym z Was materiał ten pomoże uniknąć poważnych rozczarowań po udzieleniu sobie niewłaściwej odpowiedzi na pytanie "czy kupować kamerę wideo, a jeśli tak, to jaką?".


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem