Poetyckie autoportrety i wyjątkowe odbicia w lustrze

Poetyckie autoportrety i wyjątkowe odbicia w lustrze

Pochodząca z Szanghaju Ziqian Liu używa autoportretów do tworzenia wizualnego pamiętnika - „Pomaga mi ten mój pamiętnik komunikować się z samą sobą i lepiej się poznawać” podkreśla artystka. Jej cykl zatytułowany Reflection 2 przedstawia artystkę pozującą przed lustrem w kształcie koła lub jego ćwiartki. Dzięki temu powstają wyjątkowe odbicia, które tworzą iluzoryczne efekty.


Autoportret w lustrze pomaga odnaleźć siebie

Ziqian Liu woli ukrywać twarz na większości zdjęć i zamiast tego skupia się na dłoniach, ramionach i plecach, gdy wchodzą w interakcje z minimalistycznym otoczeniem. Wyjaśnia, że perspektywa jest jednym z dwóch głównych tematów, które ją interesują w jej pracach. Dzięki lustrom artystka bawi się kątami widzenia i zaspokaja swoje pragnienie symetrii i idealnego porządku. 
 
Ziqian Liu mówi, że "obraz w lustrze reprezentuje wyidealizowany świat, w którym pragnie żyć, a integracja z zewnętrzną rzeczywistością jest tylko przypomnieniem o braku równowagi w prawdziwym świecie". Drugim tematem, który fotografka zgłębia w swoich autoportretach jest "symbioza między człowiekiem a naturą". Wszystkie zdjęcia z jej serii zawierają przynajmniej jeden naturalny obiekt - kwiaty lub owoce - wplecione w kompozycję. Celem artystki jest znalezienie harmonii między ludźmi a środowiskiem naturalnym. 
 
Więcej informacji na temat sztuki Ziqian Liu znajdziesz na jej oficjalnej stronie internetowej. Możesz także śledzić jej poczynania na Instagramie
autoportret

fot. Ziqian Liu


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem