Canon czy Sony? - wojny systemowe okiem fotografa Marca Schultza

Canon czy Sony? - wojny systemowe okiem fotografa Marca Schultza

W dzisiejszych czasach dyskusje nad wyższością jednych marek aparatów nad innymi już dawno przekroczyły stare granice. Niegdysiejsze walki wyznawców lustrzanek Canona nad akolitami sprzętu Nikona (i vice versa) wydają się dzisiaj dziecięcą sprzeczką dwójki braci o miejsce we wspólnym pokoju. Chłopcy ci jednak dorośli i obecnie stoją ramię w ramię naprzeciw nowych wyzwań i zagrożeń. Jednym z nich są oczywiście bezlusterkowce, które cieszą się coraz większą popularnością w pewnych kręgach. Jednak nie wszyscy rozpoczynający przygodę z nimi kończą ją ostateczną przesiadką na nowy system. Jak argumentują oni „powrót do korzeni”? Przekonajcie się sami.


Marc Schultz jest zawodowym fotografem i zapalonym podróżnikiem. Jak sam o sobie pisze, fotografuje Canonem od ponad 20 lat, a w międzyczasie miał też okazję przez dość długi czas używać średnioformatowego tradycyjnego Hasselblada. Jego przygoda z fotografią cyfrową rozpoczęła się natomiast w 2004 roku, kiedy to, jak sam przyznaje, aparaty cyfrowe osiągnęły zadowalającą go rozdzielczość 16 megapikseli – jego pierwszą cyfrówką był Canon 1Ds Mark II. To wystarczyło, aby już 2 lata później w całości przerzucił się na fotografię cyfrową.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem