EIZO ColorEdge CS2730 - test praktyczny

EIZO ColorEdge CS2730 - test praktyczny

Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora marki EIZO mamy dzisiaj przyjemność przedstawić Wam test jednego z ciekawszych modeli monitorów do profesjonalnych zastosowań graficznych. EIZO ColorEdge CS2730 można w pewnym sensie uznać za rozwojową wersję testowanego przez nas w ubiegłym roku i bardzo wysoko ocenionego modelu CS2420. Czy młodszy i większy brat okaże się również lepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy!

Budowa i wygląd zewnętrzny


Przetestowany przez nas EIZO ColorEdge CS2420 okazał się bardzo udanym monitorem formatu WUXGA, a do tego dostępnym w atrakcyjnej cenie. Jadnak najbardziej wymagający użytkownicy narzekali na ograniczoną przestrzeń roboczą. Właśnie z myślą o tej grupie odbiorców (oraz coraz większym zapotrzebowaniem na rozmiar i rozdzielczość wyświetlacza, jakim zdają się cechować wszystkie nowe narzędzia do obróbki zdjęć, grafiki i wideo) firma EIZO uzupełniła serię CS o model o numerze 2730: większy i o wyższej rozdzielczości, ale oferujący sprawdzone i lubiane rozwiązania. Dziś właśnie mamy przyjemność przetestować dla Was ten sprzęt.
 

EIZO ColorEdge CS2730 test praktyczny monitora monitor profesjonalny dla fotografa 24 cale rozdzielczość QHD 16:9 2560×1440 2560x1440 kalibracja sprzętowa Adobe RGB USB 3.0
Przedmiot naszego testu, czyli EIZO ColorEdge CS2730 – 27-calowy wyświetlacz LCD dla wymagających fotografów-pasjonatów i zawodowców.

 

Testowany przez nas monitor należy do serii CS, a więc stanowi fragment ekonomicznej linii sprzętu z rodziny ColorEdge. Przeznaczony jest zatem dla tych pasjonatów i zawodowych fotografów, którym zależy na sprzęcie o atrakcyjniejszej cenie i są gotowi na pewne kompromisy. W porównaniu z bardziej rozbudowaną wersją CG2730 brak w nim kilku funkcji (m.in. wbudowanego kolorymetru) odznacza się też skromniejszym wyposażeniem dodatkowym. Ale jest znacznie tańszy: jego cena sugerowana w momencie publikacji wynosi 4999 zł, podczas gdy za model CG2730 trzeba zapłacić prawie 8 tysięcy złotych. Czyni to z monitora EIZO ColorEdge CS2730 sprzęt będący w zasięgu również tych, dla których wykonywanie zdjęć to hobby, a nie źródło utrzymania.

Reklama

Nie będzie już narzekania na przestrzeń roboczą

W testowanym przez nas modelu ColorEdge CS2420 firma EIZO wprowadziła stylistyczną rewolucję: cienkie ramki, nowy system sterowania, odświeżony interfejs, jeszcze lepszy stosunek parametrów urządzenia do jego ceny. Jak widać po najnowszej ofercie rewolucja się przyjęła, ponieważ CS2730 kontynuuje tę linię, a pewne zmiany nawet rozwija.
 

EIZO ColorEdge CS2730 test praktyczny monitora monitor profesjonalny dla fotografa 24 cale rozdzielczość QHD 16:9 2560×1440 2560x1440 kalibracja sprzętowa Adobe RGB USB 3.0
EIZO ColorEdge CS2730 test praktyczny monitora monitor profesjonalny dla fotografa 24 cale rozdzielczość QHD 16:9 2560×1440 2560x1440 kalibracja sprzętowa Adobe RGB USB 3.0
Obudowa monitora pozbawiona jest jakichkolwiek elementów mogących odwracać uwagę fotografa od obrabianego zdjęcia. Również panel sterowania jest niemal zupełnie niewidoczny – przynajmniej do momentu włączenia ekranu, kiedy się delikatnie rozświetla. Węższa o ponad 30% w stosunku do starszych monitorów EIZO ColorEdge ramka ucieszy estetów, a zmniejszona waga te osoby, które muszą od czasu do czasu przenosić sprzęt w inne miejsce.

 

Bardzo dobre wrażenie robi linia monitora. Ramka, podobnie jak w modelu CS2420 jest wąska (ok. 2 cm), co w przypadku ekranu o 3 cale większego robi szczególnie dobre wrażenie. Ponownie nie ma na niej żadnych elementów graficznych ani wypukłych przycisków – włada tu nowoczesny minimalizm. Proporcje ekranu to ponownie 16:9, ale dzięki rozdzielczości 2560×1440 pikseli zmiana ta nie jest aż tak odczuwalna. Jak być może pamiętacie jedną z największych wad starszego modelu z tej serii była nieco za mała przestrzeń robocza, ale teraz już nie ma o tym mowy. Sam panel wykonany został w technologii IPS z podświetleniem typu Wide-Gamut LED, a powierzchnia ekranu jest typu matowego.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem