Film światłoczuły vs. cyfra - test praktyczny w trakcie wesela

Film światłoczuły vs. cyfra - test praktyczny w trakcie wesela

James Cater miał za zadanie uwiecznić ślub swojego przyjaciela - Postanowił wykorzystać tę okazję do porównania, jak wyglądają zdjęcia wykonane cyfrówką i na filmie światłoczułym. Wykorzystał do tego film FujiFilm ACROS i aparat FujiFilm X100F, który posiada symulację filmów ACROS. Czy cyfrowy bezlusterkowiec był w stanie dorównać tradycyjnemu materiałowi?


Film światłoczuły vs. cyfra - test praktyczny materiału ACROS i trybu jego symulacji 

James Cater nie miał oczywiście na celu definitywnego rozstrzygnięcia sprawy, zdając sobie sprawę, że na ostateczny wygląd zdjęcia nie wpływa rzecz jasna wyłącznie użyty materiał światłoczuły czy tryb symulacji filmów. W związku z tym jest to raczej niezobowiązujące porównanie, które jednak może być bardzo interesujące i pouczające, a jednocześnie być próbą zbliżenia się do odpowiedzi na pytanie - czy rzeczywiście efekty cyfrowe są w stanie zapewnić jakość tradycyjnych materiałów (nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości).

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem