Natura pochłania dzieła człowieka - niezwykła fotografia krajobrazowa

Natura pochłania dzieła człowieka - niezwykła fotografia krajobrazowa

Wyzwanie, polegające na znalezieniu krajobrazu nietkniętego ludzką ręką staje się coraz bardziej karkołomne, a Thomas Strogalski postanowił wykonać fotografie krajobrazowe, na których to natura zdaje się pochłaniać cywilizację. Jego seria zdjęć zatytułowana Nature Takes Over (Przejęte przez naturę) przestawia pojazdy pochłaniane przez otaczającą je florę.


Na co dzień pracujący w Düsseldorfie fotograf realizował zlecenie dla klienta w Maui na Hawajach. Znalazł przy tym nieco wolnego czasu, który poświęcił realizację osobistego projektu. "Podczas mojego pięciotygodniowego pobytu na Hawajach dostrzegłem intrygujące zakłócenia w bujnej, fascynującej przyrodzie wyspy" - zdradził autor prezentowanego cyklu. 
 
Fotografie pokazują stare samochody - od sedanów przez ciężarówki po samochody kempingowe - pozostawione pomiędzy bujną roślinnością, która z biegiem lat, zaczęła je przejmować. Dla fotografa fascynująca jest myśl, że natura może przejąć kontrolę nad pozostałościami po cywilizacji ludzkiej. Na jego zdjęciach widać, jak natura zaczyna odzyskiwać swoje miejsce i robi to w niezwykle piękny sposób. Na części obrazów trzeba doszukiwać się pojazdów, które niemal w całości zniknęły w bujnych zaroślach. Ich wygląd i położenie przywodzą na myśl wraki statków, które są pochłaniane przez podwodną faunę i florę, stając się stałym elementem dna morskiego.
 
Poniżej znajdują się wybrane prace pochodzące z cyklu Przejęte przez naturę. Więcej prac Thomasa Strogalskiego można znaleźć na jego Behance i Instagramie

Fotografia krajobrazowa, która ukazuje potęgę natury

fotografia krajobrazowa


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem