Natura dosłownie zamroziła ruch wody - niezwykle fotografie

Natura dosłownie zamroziła ruch wody - niezwykle fotografie

Natura potrafi zaskakiwać nas na wiele sposobów, i spotkało to również Erica Grossa, któremu udało się sfotografować zamrożone fale na jeziorze Alpine Lake w Kolorado - Leżący w malowniczej scenerii zbiornik, znajdujący się w dolinie wśród strzelistych szczytów jest lubianym przez fotografów krajobrazowych tematem. Tym razem poza malowniczym pejzażem udostępnił fotografowi dodatkową atrakcję.


Wraz ze wschodem Słońce fotograf Eric Gross odkrył pofalowaną, zamrożoną powierzchnię jeziora. Woda zamrożona w czasie, spotęgowana przejrzystością lodu wygląda na fotografiach tak, jakby autor użył bardzo krótkiego czasu naświetlania. Tym razem to nie migawka "zamroziła" ruch wody, lecz zrobiła to w rzeczywistości sama natura.
 
Linie pozamarzanych fal wciągnęły na tyle Erica Grossa, iż postanowił zrobić z nich główny temat swoich zdjęć. Wykonał fotografie z ich poziomu, co zmusiło go do położenia się na lodzie. Autor zdjęć nie był niestety przygotowany do wykonania takiego ujęcia, stąd jedynym wyjściem, aby uzyskać pożądane kadry było właśnie bezpośrednie położenie się na powierzchni. Do podparcia aparatu wykorzystał rzeczy, które miał przy sobie - rękawiczki czy czapkę. Zastosował także metodę łączenia zdjęć zwaną focus stacking, która pozwala na znaczne zwiększenie głębi ostrości podczas fotografowania. 
 
Poniżej możesz zobaczyć to niezwykłe zjawisko na jeziorze Alpine Lake w obiektywie Erica Grossa. 

Zamrożone fale na jeziorze - zobacz wyjątkowe fotografie krajobrazowe

fotografia krajobrazowa


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem