Zdjęcia ukazujące góry lodowe z wyjątkowej, podwodnej perspektywy

Zdjęcia ukazujące góry lodowe z wyjątkowej, podwodnej perspektywy

Zainspirowany w dzieciństwie przygodami Jacquesa Cousteau niemiecki fotograf Tobias Friedrich czuje się jak w domu będąc pod wodą - Od 2007 uprawia fotografię podwodną, zyskując sławę jako jeden z czołowych przedstawicieli tego gatunku fotografii. Autor robił zdjęcia zarówno w tropikalnych jak i mroźnych wodach Arktyki. W ostatnim czasie postanowił uwiecznić przejmujące piękno gór lodowych widzianych z podwodnej perspektywy.


Podczas podróży na Grenlandię Tobias Friedrich przyjrzał się z bliska monstrualnym górom lodowym. W kadrze umieścił innego nurka, co pozwoliło zrozumieć skalę tych wielkich brył lodu. Jednocześnie zdjęcia tego autora pozwalają na przyjrzenie się zróżnicowanym kształtom i fakturom gór lodowych. Podczas gdy część zachowuje jednolite, idealnie wyszlifowane boki, inne wykazują poszarpaną strukturę, która jest efektem oderwania się od lodowca i topnienia w wodzie. 
 
Góry lodowe na zdjęciach Tobiasa Friedricha emanują spokojem i majestatem. Jednocześnie łatwo zdać sobie sprawę, jak w rzeczywistości są kruche i skazane na łaskę zmian środowiska. Fotograf pozwala zajrzeć pod powierzchnię wody i dostrzec więcej niż "wierzchołek góry lodowej". Ten widok był zaskakujący także dla samego fotografa, gdyż jak sam stwierdził "nurkował wokół kilku gór lodowych, ale nigdy nie miał okazji widzieć ich z dołu". 

Fotografia podwodna - zobacz zdumiewające ujęcia gór lodowych

fotografia podwodna


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem