Depresja poporodowa - fotografia jako terapia

Depresja poporodowa - fotografia jako terapia

Depresja poporodowa to rodzaj depresji, która jak sama nazwa wskazuje, pojawia się po porodzie - To dosyć powszechne zjawisko, przy tym może być bardzo niebezpieczne i wyniszczające dla kobiet. Takiego stanu doświadczyła na własnej skórze rumuńska fotografka Felicia Simion, która po porodzie nie mogła długo się odnaleźć. Aby na nowo odszukać siebie, zaczęła wykonywać zdjęcia.


Fotografia pozwoliła artystce na nowo odnaleźć siebie

Projekt fotograficzny Simion zatytułowany Rewired (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza zmieniać obwody elektryczne) jest oparty na doświadczeniach doznanych w trakcie przeżywania ciężkiej depresji poporodowej. W tym stanie przestała odczuwać spokój i piękno natury i terenów wiejskich, a zamiast tego zaczęła szukać ulgi w kontaktach z ludźmi, przebywaniu w tłumie i w mieście, w gwarze oraz pośpiechu ulic i niekończącej się pracy. Simion postanowiła uciec od tego i poszukać siebie wyjeżdżając na Islandię. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem