Google prezentuje dłuższe i bardziej spójne filmy generowane przez AI

Google prezentuje dłuższe i bardziej spójne filmy generowane przez AI

Całkiem niedawno donosiliśmy o nowej technologii, którą opracowało Google. Pozwalała ona na tworzenie filmów przez sztuczną inteligencję na podstawie krótkich opisów. Początkowo Google niespecjalnie chwaliło się tym, co udało się uzyskać, ale teraz dyrektor generalny Sundar Pichai udostępnił imponujący film, który prezentuje obecne możliwości nowej technologii.


Sztuczna inteligencja tworzy coraz dłuższe filmy

Pichai zamieścił na swoim profilu na Twitterze wideo przedstawiające generator Phenaki wideo oparty o sztuczną inteligencję w akcji. Jest to nieco inna technologia niż generator wideo Google Imagen, ponieważ Phenaki jest w stanie stworzyć wideo, które zmienia sceny w czasie. Inaczej mówiąc, Phenaki może syntezować dłuższe klipy, gdyż te zmieniają się w różne sceny. Technologia przypomina nieco scenorysy filmowe, w których reżyserzy planują sceny ujęcie po ujęciu. Różnicę stanowi tylko to, że zamiast fizycznie kręcić film przez operatorów i całą ekipę, ludzi zastępuje sztuczna inteligencja. Google twierdzi, że Phenaki może generować wielominutowe filmy. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem