Hieny nagrodzone

Hieny nagrodzone

Niedawno w rubryce „Sylwetki fotografów” opisałam postać pochodzącego z RPA fotografa Pietera Hugo. Dwa tygodnie temu młodego twórcę wyróżniono nagrodą dla największego odkrycia roku.


Co roku fotografom wręczane są rozmaite nagrody. Można je podzielić na dwie grupy – jedne wyróżnienia przyznawane są w konkursach dla najlepszej fotografii, spełniającej konkursowe warunki; drugie – to nagrody „za całokształt”, czy to dla młodych – obiecujących, czy dla mistrzów, jako podsumowanie ich twórczości.
Nagrody wręczane za ogólny dorobek, nie za konkretną pracę, to albo wyróżnienia lokalne, które twórca dostaje we własnym kraju, albo te, do których startują fotografowie z całego świata – i te nagrody rzeczywiście potrafią przyspieszyć karierę danego artysty.
Stosunkowo rzadko wręcza nagradza się młode talenty – za debiut czy świeży pomysł. Gros wyróżnień – to nagrody dla twórców ze znaczącym dorobkiem, których nagradza się np. za konsekwencję twórczą, za penetrowanie miejsc, w których fotografia dotąd nie istniała lub po prostu za dobrą, wartościową fotografię.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem