Inżynierowie NASA próbują uratować Voyagera 1

Inżynierowie NASA próbują uratować Voyagera 1

Inżynierowie NASA podejmują wszelkie wysiłki, aby rozwiązać krytyczny problem Voyagera 1, jednakże bardzo prawdopodobne, że pomimo tych prób łączność z sondą zostanie utracona. Byłaby to naprawdę ogromna strata, biorąc pod uwagę, że to najbardziej odległy od Ziemi wytwór ludzkiej cywilizacji.


Czy uda się jeszcze przywrócić logiczny kontakt z sondą Voyager 1?

NASA wyjaśnia, że jeden z trzech komputerów pokładowych Voyagera 1, tzw. system danych lotu (FSD), przestał komunikować się poprawnie z jednym z podsystemów sondy, czyli z modułem modulacji telemetrii (TMU). Instrumenty te przestały przez to przesyłać dane naukowe i inżynieryjne na Ziemię. NASA wystrzeliła sondę Voyager 1 dnia 5 września 1977 roku - około dwa tygodnie po siostrzanej sondzie Voyager 2. Ponad 46 lat później Voyager 1 znajduje się ponad 40 miliardów kilometrów od naszej planety i pędzi dalej z prędkością ponad 61 000 kilometrów na godzinę.  

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem