Portrety robotów żyjących pośród nas

wtorek, 07.04.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 542 razy

Portrety robotów żyjących pośród nas Robot z sąsiedztwa (Robot Next Door) to projekt francuskiego fotografa występującego pod pseudonimem Niko Photographisme, pokazujący świat, w którym zaciera się granica pomiędzy człowiekiem a maszyną - Wykorzystując Photoshopa i sztuczki fotograficzne autor stwarza androidy, które wykonują pozornie normalne czynności w domowych sceneriach.

Pozytywne portrety osób na kwarantannie wykonane dronem

piątek, 03.04.2020r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 765 razy

Pozytywne portrety osób na kwarantannie wykonane dronem Koronawirus zmusił ludzi do pozostania w domach, ale wcale nie musi to oznaczać rezygnacji z fotografii - Na łamach Świata Obrazu pokazywaliśmy wiele ciekawych pomysłów, jak spędzić czas na kwarantannie, jednakże nie zakładały one fotografowania sąsiadów.

Artyści wysyłają do domu bohaterów słynnych obrazów za pomocą Photoshopa

poniedziałek, 30.03.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 1007 razy

Artyści wysyłają do domu bohaterów słynnych obrazów za pomocą Photoshopa Duet artystyczny Tony Hero i Helena Juan wykorzystali Photoshopa, aby zwrócić uwagę ludzi na konieczność pozostawania w domach podczas pandemii koronawirusa - Seria zatytułowana „Wyślij ich do domu” (Send them home) obejmuje słynne obrazy, kadry i zdjęcia przedstawiające ludzi w przestrzeni publicznej, na których zostali oni usunięci za pomocą oprogramowania graficznego.

7 wyzwań fotograficznych na czas pozostawania w domu

czwartek, 26.03.2020r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 1224 razy

7 wyzwań fotograficznych na czas pozostawania w domu Trwa akcja #zostanwdomu, w ramach której namawiamy się wzajemnie do pozostawania w czterech ścianach w związku z szalejącą pandemią koronawirusa - Choć sytuacja ta z pewnością jest niekomfortowa, wcale nie musi oznaczać rezygnacji z uprawiania ulubionego hobby czyli fotografii.

Naukowcy znaleźli sposób na wykonanie ostrego zdjęcia czarnej dziury

środa, 25.03.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 953 razy

Naukowcy znaleźli sposób na wykonanie ostrego zdjęcia czarnej dziury W kwietniu 2019 roku świat obiegły niesamowite obrazy przedstawiające po raz pierwszy w historii czarną dziurę - Od tego czasu naukowcy pracują nad techniką, która pozwoli uzyskiwać jej dużo bardziej wyraźne zdjęcia.

Kolejny pokaz umiejętności sztucznej inteligencji - zobacz misję księżycową w jakości 4K Denis Szirajew nie zwalnia tempa i po podróżach w czasie, w które zabierał nas za sprawą swoich nowych wersji starych filmów skalowanych za pośrednictwem sztucznej inteligencji, tym razem proponuje wycieczkę daleko ponad nasze głowy.

Marsjański łazik Curiosity zarejestrował panoramę Marsa o zdumiewającej rozdzielczości Łazik Curiosiy przesłał do NASA panoramę Marsa o największej rozdzielczości w swojej dotychczasowej misji - Panorama sferyczna (360 stopni) została złożona z niemal 1200 pojedynczych fotografii i ma rozdzielczość 1,8 miliarda pikseli.

Zobacz w 4K jak wyglądał Nowy Jork w 1911 roku - sztuczna inteligencja przeniesie Cię w czasie Nie ma chyba tygodnia,aby sztuczna inteligencja nie zdumiewała możliwościami - Tym razem ponownie sposobność ku temu dał Denis Szirajew, który zasłynął niedawno przerobieniem ikonicznego filmu braci Lumier ”Wjazd pociągu na stację La Ciotat”.

Facebook pozwoli na przekształcenie zdjęć 2D do 3D

środa, 04.03.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 1143 razy

Facebook pozwoli na przekształcenie zdjęć 2D do 3D Facebook dodał funkcję, która umożliwia tworzenie zdjeć 3D z obrazów 2D - Umożliwia ona tworzenie takich materiałów nawet podczas korzystania ze smartfonów, które nie są w stanie rejestrować danych o odległości obiektów.

Sztuczna inteligencja Google nie będzie więcej oznaczać ludzi płcią

wtorek, 25.02.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 842 razy

Sztuczna inteligencja Google nie będzie więcej oznaczać ludzi płcią Google ogłosiło, iż jego komputerowy algorytm rozpoznawania obrazów nie będzie już oznaczał fotografii według płci - Zamiast używać pojęć „kobieta” lub „mężczyzna” sztuczna inteligencja będzie domyślnie wybierała hasło „osoba”.

Zobacz system obronny, który nie daje dronom szans

wtorek, 18.02.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 1034 razy

Zobacz system obronny, który nie daje dronom szans Rafael Advanced Defense System to izraelska firma zajmująca się obronnymi rozwiązaniami technologicznymi - W ostatnim czasie zaprezentowała specjalny system obrony przeciwdronowej „Drone Dome”.

Intymne portrety wykonane po Oscarowej gali - zobacz nastrojowe zdjęcia gwiazd ekranu

czwartek, 13.02.2020r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 4180 razy

Intymne portrety wykonane po Oscarowej gali - zobacz nastrojowe zdjęcia gwiazd ekranu Jak co roku ceremonia przyznania filmowych Oscarów była okazją do wykonania wielu pamiątkowych portretów gwiazd kina.

Nietypowe aparaty wykonane z kaset po filmach 35 mm

czwartek, 13.02.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 724 razy

Nietypowe aparaty wykonane z kaset po filmach 35 mm Alireza Rostami to irański konstruktor nietypowych aparatów - W swoim najnowszym projekcie postanowił zbudować w pełni sprawny aparat z kaset z filmami 35 mm.

Zorza polarna z okna samolotu - Jak powstało to zdjęcie?

poniedziałek, 10.02.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 815 razy

Zorza polarna z okna samolotu - Jak powstało to zdjęcie? Andy Luten to fotograf i bloger podróżniczy, który w ostatnim czasie podczas lotu miał szczęście obserwować z okna samolotu piękne zjawisko - zorzę polarną - Jako, że jest zapalonym fotografem, nie przepuścił okazji, aby wykonać świetne zdjęcie.

Sztuczna inteligencje pozwoliła przenieść kultowy film braci Lumier do jakości 4K

sobota, 08.02.2020r. | 50%/50% ocen: 2 | czytano 1097 razy

Sztuczna inteligencje pozwoliła przenieść kultowy film braci Lumier do jakości 4K Denis Shiryaev wykorzystał publicznie dostępną technologię opartą na sztucznej inteligencji, aby przekształcić archiwalny film z 1896 roku i przeskalować go do jakości 4K z 60 klatek/s - Rezultaty, choć nie są doskonałe, to i tak zadziwiają.

Kolaże, które tchną nowe życie w stare zdjęcia - zobacz prace Hollie Chastain

czwartek, 06.02.2020r. | 100%/0% ocen: 3 | czytano 915 razy

Kolaże, które tchną nowe życie w stare zdjęcia - zobacz prace Hollie Chastain Hollie Chastain wykorzystuje znalezione fotografie i wykonuje przy ich pomocy oryginalne kolaże - Jej wycinanki połączone z notatkami czy kartkami z zeszytów budują z odzyskanych skrawków nowe narracje.

Zdjęcie Słońca o największej rozdzielczości w historii

środa, 05.02.2020r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 958 razy

Zdjęcie Słońca o największej rozdzielczości w historii Obserwatorium Daniel K Inouye Solar Telescope uzyskało obraz Słońca o niespotykanej dotychczas rozdzielczości i szczegółowości - Zlokalizowane w pobliżu szczytu wulkanu Haleakala w Maui udostępniło obraz naszej macierzystej gwiazdy, która ukazuje jej powierzchnię w wyjątkowy sposób.

Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję do domalowywania nowych rzeczy na zdjęciach

piątek, 31.01.2020r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 1503 razy

Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję do domalowywania nowych rzeczy na zdjęciach W ostatnim czasie postępy w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w zakresie edycji fotografii i wspomagania fotografów przynoszą zdumiewające rezultaty - Nie inaczej jest w przypadku technologii wykorzystywanej przez aplikację GANPaint Studio.

Poznaj 6 typów fotografów i odpowiedz sobie na pytanie, którym z nich Ty jesteś

środa, 29.01.2020r. | 80%/20% ocen: 5 | czytano 1774 razy

Poznaj 6 typów fotografów i odpowiedz sobie na pytanie, którym z nich Ty jesteś Michael Rubin jest założycielem Noemodern i współprowadzącym podcasty o fotografii „Everyday Photography” - Postanowił przygotować krótkie zestawienie, w którym wyróżnia 6 typów fotografów.

Zobacz kadry ze znanych filmów w realnym świecie

czwartek, 23.01.2020r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 1190 razy

Zobacz kadry ze znanych filmów w realnym świecie Kinoman, Thomas Duke, celebruje swoją miłość do filmów i seriali, podróżując do miejsc, w których toczyła się akcja jego ulubionych dzieł - Tam umieszcza wybrany kadr tak, aby połączyć go z rzeczywistą scenerią.

Fotograf podążający za intuicją - zobacz wciągające cyfrowe manipulacje

piątek, 17.01.2020r. | 100%/0% ocen: 3 | czytano 1168 razy

Fotograf podążający za intuicją - zobacz wciągające cyfrowe manipulacje Na rozpoczęcie przygody z fotografią nigdy nie jest za późno, a na dowód tego można przytoczyć historię Hansruedi Ramsuera, który porzucił 20-letnią karierę finansisty, aby założyć własną firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych - Ta decyzja poskutkowała przyswojeniem sobie obsługi Photoshopa, który to z kolei pomógł mu uwolnić własną kreatywność i zacząć tworzyć cyfrowe manipulacje.

1 2 3 4 5 6 ... 151


Codzienny Biuletyn informacyjny

Najświeższe informacje i wydarzenia codziennie w Twojej skrzynce

SwiatAktu.pl

Fot. zuzejka

Fot. zuzejka

5 września 2018, 09:46
czytaj więcej »

Współpraca

 

 

 

Najnowsze fotografie

już są ... Pogórze Szydłowskie w stronę Łyśca Daisy Na Wielkanoc ... antywirusanty ... ... antydepresanty ...