Korekta ekspozycji - dobrze naświetlone zdjęcia w praktyce

piątek, 28.10.2022r. | 100%/0% ocen: 14 | czytano 25794 razy

Korekta ekspozycji - dobrze naświetlone zdjęcia w praktyce Nowoczesne aparaty przedstawiane są przez swoich producentów, jako urządzenia będące w stanie wykonać prawidłowo naświetlone zdjęcie w każdej sytuacji - Jednak automatyka aparatu nie zawsze może zadziałać prawidłowo.

Kurs fotografii online dla początkujących - Ekspozycja - Histogram

wtorek, 11.10.2022r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 3385 razy

Kurs fotografii online dla początkujących - Ekspozycja - Histogram Każdy aparat cyfrowy (może poza najprostszymi „małpkami”) dysponuje wieloma narzędziami diagnozującymi obraz, opracowanymi z myślą o ułatwieniu nam wykonywania udanych zdjęć, a dwa z nich zasługują na szczególną uwagę - histogram i funkcja pokazywania prześwietlonych obszarów zdjęć.

Kurs fotografii dla początkujących - Kontrola ekspozycji w aparatach fotograficznych

piątek, 07.10.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 3048 razy

Kurs fotografii dla początkujących - Kontrola ekspozycji w aparatach fotograficznych Skoro umiemy już kontrolować ekspozycję w naszych aparatach, to teraz musimy nauczyć się poprawnie ją ustawiać - Zbyt duża pomyłka w doborze ekspozycji powoduje powstanie na zdjęciu obszarów prześwietlonych lub niedoświetlonych zbyt mocno, aby można było je skorygować za pomocą komputera – ważna jest więc tutaj precyzja.

Kurs fotografii online dla początkujących - Światło w fotografii - Modyfikatory oświetlenia błyskowego Lampy światła błyskowego i ciągłego to najważniejszy element wyposażenia fotografa oraz studia fotograficznego - Jednak same one, bez odpowiedniego osprzętu modelującego strumień światła są tak naprawdę niezbyt użyteczne.

Histogram - ocena prawidłowości ekspozycji

środa, 05.10.2022r. | 100%/0% ocen: 3 | czytano 43359 razy

Histogram - ocena prawidłowości ekspozycji Choć znaczenie słowa Histogram w sensie ogólnym oznacza graficzne przedstawienie tak zwanego rozkładu empirycznego, obecnie – przynajmniej wśród osób zainteresowanych fotografią – jest od razu łączone z fotografią cyfrową - Pod tym tajemniczo brzmiącym terminem kryje się bowiem potężne narzędzie, bardzo użyteczne w analizie, ocenie i ustalaniu prawidłowej dla danego zdjęcia ekspozycji.

Kurs fotografii online dla początkujących - Ekspozycja - Podstawy ekspozycji

środa, 05.10.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 2902 razy

Kurs fotografii online dla początkujących - Ekspozycja - Podstawy ekspozycji Najogólniej mówiąc, ekspozycja to stopień naświetlenia błony fotograficznej, przetwornika cyfrowego lub jakiegokolwiek innego materiału światłoczułego służącego do rejestracji obrazu fotograficznego lub filmowego.

Kurs fotografii online dla początkujących - Światło w fotografii - Modyfikatory oświetlenia zastanego Wiesz już, jakie rodzaje oświetlenia możesz wykorzystać fotografując - Jednak światło w swojej surowej postaci, czy to zastane czy wytworzone, ma wiele cech niepożądanych z punktu widzenia fotografa.

Kurs fotografii on-line dla początkujących - Światło w fotografii - Oświetlenie błyskowe Oświetlenie błyskowe ma liczne zalety, choć z ich wykorzystaniem wiążą się również pewne wyzwania - Najważniejsze jest jednak to, że nauka korzystania z lamp błyskowych – niezależnie od tego, czy mówimy o sprzęcie studyjnym, czy też kompaktowych lampach systemowych – nie jest wcale trudna.

Kurs fotografii online dla początkujących - Światło w fotografii - Oświetlenie ciągłe Wiesz już, że światło w fotografii to element niezbędny do tego, aby powstało zdjęcie - Teraz nadszedł czas na przedstawienie zgrubnej systematyki wykorzystywanego światła.

Kurs fotografii online dla początkujących - Światło w fotografii - Balans bieli

wtorek, 27.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 2812 razy

Kurs fotografii online dla początkujących - Światło w fotografii - Balans bieli Kurs fotografii dla początkujących koncentruje się na początku na omówieniu zagadnień związanych z rolą światła w fotografii - Kontynuujemy te rozważania, a w tej części o balansie bieli (równoważenie bieli, white balance), który jest procesem kompensacji barw obrazu zarejestrowanego przez matrycę aparatu cyfrowego, służącym dopasowaniu kolorystyki zdjęcia do temperatury barwowej promieniowania widzialnego oświetlającego fotografowaną scenę - Brzmi skomplikowanie? Nie martw się - za chwilę wyjaśni się, o co chodzi.

Kurs fotografii online dla początkujących - Światło w fotografii - Barwa i kolor

poniedziałek, 26.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 3805 razy

Kurs fotografii online dla początkujących - Światło w fotografii - Barwa i kolor Tak jak rzeźbiarz musi nauczyć się panowania nad kamieniem, z którego powstanie dzieło, tak fotograf musi umieć okiełznać światło.Najnowsze fotografie

Northern Cardinal  Male Architektura muzeum mercedesa ..... ... W kaczeńcach  Ostowe potargance Northern Cardinal  Male