Kobiety Olympusa - czy płeć oddziałuje na aparat?

Kobiety Olympusa - czy płeć oddziałuje na aparat?

Czy płeć oddziałuje na aparat? Czy ma wpływ na robienie zdjęć? Czy fotografia ma płeć? Kobiety kochają inaczej, myślą inaczej i zachowują się inaczej niż mężczyźni. Czy zdjęcia fotografek różnią się od zdjęć fotografów? Jak patrzą kobiety a jak mężczyźni? Czy kobiety widzą więcej, patrzą głębiej i kadrują inaczej dzięki swojej wrażliwości?


?Aparat przejmuje osobowość fotografującego ? myśl oddziałuje na maszynę" -  Walker Evans

Poszukując odpowiedzi na powyższe pytania, redakcja serwisu SwiatObrazu.pl we współpracy z firmą Olympus stworzyła projekt pod nazwą  "Kobiety Olympusa", w ramach którego na stronie głównej portalu powstał serwis specjalny. Projekt obejmować będzie łącznie 15 artykułów, w których przedstawimy sylwetki fotografek oraz ich wrażenia z użytkowania sprzętu udostępnionego przez firmę Olympus - aparatów E-30, E-3 oraz najnowszego dzieła Yoshihisa Maitani?ego, ? E-P1. Materiały redakcyjne będą bogato ilustrowane zdjęciami.

Do projektu zaproszono 5 fotografek, wśród których znalazły się: Katarzyna Sagatowska, Lidia Popiel, Izabela Urbaniak, Anna Kalina Ciesielska i Agnieszka Pisarczyk. Każda z nich od lat zawodowo zajmuje się fotografią. Dla nas poświęciły swój cenny czas i zgodziły się przetestować aparaty i obiektywy firmy Olympus.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem