Piękno ogrodów w konkursie fotograficznym International Garden Photographer of the Year 2020

Piękno ogrodów w konkursie fotograficznym International Garden Photographer of the Year 2020

Gdy uruchomi się wyobraźnię i zacznie patrzeć z podziwem oraz zaciekawieniem na wszystko to, co dzieje się dookoła, to inspirację do fantastycznych zdjęć znajdzie się wszędzie. Laureaci konkursu fotograficznego International Garden Photographer of the Year 2020 udowadniają to swoimi niebywałymi pracami, które powstały w ogrodach.


Konkurs fotograficzny International Garden Photographer of the Year 2020 powstał przy współpracy z Królewskimi Ogrodami Botanicznymi w Kew w Londynie. Całokształt plebiscytu obejmuje różnorodne edycje podzielone na kategorie, a właśnie mieliśmy szansę poznać laureatów edycji przeznaczonej dla makrofotografów. Ich zdjęcia pokazują piękno ukryte w miniaturowym świecie znajdującym się w ogrodach na całym globie. 
 
W tegorocznej edycji tytuł fotografa roku otrzymał Bruno Militelli z  São Paulo w Brazylii, który nadesłał czarno-białą fotografię zatytułowaną Pętla natury. Zwinięta łodyga marakui stanowi naturalną adaptację, która pozwala roślinie pnąc się tak jak robi to winorośl. Geometrię i matematyczną precyzję tego obrazu podkreśla jego monochromatyczność. Usunięcie koloru podkreśla nie tylko formę, ale również wprowadza pewien stopień abstrakcji, tak iż nie od razu ma się pewność, że na zdjęciu znajduje się część rośliny.
 
Pozostali fotografowie zdecydowali się pokazać mikro świat ogrodów przede wszystkim w kolorach. Poza sceneriami w konkursie tym można podziwiać także piękne zdjęcia mieszkańców ogrodów. Jest to świetny przykład tego, iż makrofotografia może być "fotografią krajobrazową" lub "przyrodniczą", tyle że ukrytym w zminiaturyzowanym świecie. Co więcej - jak dowodzą laureaci konkursu fotograficznego International Garden Photographer of the Year 2020 - taką fotografię można uprawiać w każdym ogrodzie.

Konkurs fotograficzny International Garden Photographer of the Year 2020 - wyniki

konkurs fotograficzny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem