Opustoszała czeska Praga - fotoreportaż mieszkańca stolicy Czech

Opustoszała czeska Praga - fotoreportaż mieszkańca stolicy Czech

Pochodzący z Nowej Zelandii Amos Chapple na co dzień mieszka w czeskiej Pradze - W ostatnich dniach zaczął obserwować wnikliwie swoje miasto i to, jak wygląda w trakcie trwającej pandemii koronawirusa. Zgromadził fotografie, które pokazują tłoczną zazwyczaj stolicę Czech jako wyludnione miasto.


Jak opisuje Amos Chapple jeszcze niecałe dwa tygodnie temu Praga była wypełniona turystami, lecz obecnie - jak większość europejskich miast - jest wyludniona. Od początku pojawienia się sytuacji stanu podwyższonej ostrożności epidemiologicznej rejestrował wydarzenia w stolicy Czech. 
 
Fotograf uchwycił przede wszystkim pustki na ulicach miast i w miejscach publicznych. W Pradze zakazano na czas trwającej epidemii organizowania imprez masowych i otwierania lokali, w których mogą gromadzić się duże skupiska ludzi. W związku z tym początkowo ograniczano czas otwarcia restauracji, jednakże ostatecznie zamknięto wszystkie lokale dla gości. 
 
W wielu aspektach sytuacja w Czechach jest podobna do tej znanej z Polski. Przykładowo Amos Chapple zarejestrował strefy niedostępne dla pasażerów w miejskiej komunikacji czy opustoszałe półki w drogeriach, przeznaczone na eskpozycję środków do dezynfekcji. Opustoszałe słynne, zabytkowe miejsca czy metro budzą niepokój. 
 
Zobacz wybrane kadry uchwycone przez Amos Chapple. 

Koronawirus - opustoszała Praga

koronawirus


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem