Fotograf odtwarza XIX-wieczne obrazy z aktorami z Indii Południowych

Fotograf odtwarza XIX-wieczne obrazy z aktorami z Indii Południowych

Fotograf G Venket Ram stworzył współczesne wersje XIX-wiecznych obrazów, które posłużyły do stworzenia bardzo eleganckiego kalendarza - Inspiracją były dzieła znanego indyjskiego malarza Raja Ravi Varmy. Fotografowi i jego zespołowi udało się niezwykle skrupulatnie odtworzyć oryginały.


Aby uzyskać tak dobry efekt w niektórych przypadkach G. Venket Ram łączył malarstwo i fotografię, dodając tła, które stanowią odtworzone wersje oryginalnych obrazów. "Zawsze podziwiałem tajemnicę światła zawartą w obrazach wielkich mistrzów" zdradził autor zdjęć, dodając, iż "estetyczne oświetlenie obrazów Varmy, które zostały wykonane ponad sto lat temu, po prostu zapierają dech w piersiach". 
 
Przygoda z tą serią rozpoczęła się od wykonania portretów kobiet nawiązujące do kilku wybranych obrazów Raja Ravi Varmy. Zlecenie to realizował dla organizacji NAAM Cheritable Trust, która ma w statucie wspieranie samotnych kobiet z dyskryminowanych warstw społecznych. Po sesji fotograf udostępnił kilka fotografii w mediach społecznościowych, a reakcje użytkowników na te portrety przerosły jego oczekiwania. 
 
Po tym, jak fotograf dostrzegł, z jakim entuzjazmem zostały odebrane zdjęcia inspirowane pracami indyjskiego malarza, postanowił wykonać całą sesję, w której odtworzy dwanaście jego dzieł. Projekt został zrealizowany w celu uczczenia dziesiątej rocznicy rozpoczęcia działalności przez organizację NAAM. 
 
Fotograf wraz ze swoimi asystentami dołożył wielu starań, aby odtworzyć obrazy w najdrobniejszych szczegółach. W tym celu zadbano nawet o dodatki, takie jak biżuteria. Wysiłek z pewnością się opłacił - cały nakład kalendarza został już wyprzedany.

XIX-wieczne indyjskie malarstwo odtworzone na zdjęciach

malarstwo


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem