Wyjątkowe psychodeliczne portrety malowane światłem

Wyjątkowe psychodeliczne portrety malowane światłem

Fotograf Reid Godshaw tworzy kolorowe portrety, kreowane w czasie ekspozycji, za pomocą techniki malowania światłem - W efekcie powstają wyjątkowe, psychodeliczne portrety.


Reid Godshaw zdradza, że wykonanie każdego zdjęcia, które tworzy, zajmuje średnio od dwóch do trzech minut. Pomysł realizowania takich obrazów przyszedł po zobaczeniu techniki malowania światłem w sieci. "Na początku natrafiłem na zdjęcia, na których ludzie montowali lampy LED na różnych ruchomych elementach, np. wiosłach i następnie wykonywali sobie portrety. To skłoniło mnie do stworzenia własnych takich dzieł" komentuje fotograf.
 
Jak zdradza, już pierwsze próby ujawniły potencjał kryjący się w jego pomyśle. Było to dla niego niewyczerpane źródło inspiracji, które bez podążania za wskazówkami czy szlakami wydeptanymi przez innych umożliwiało tworzenie coraz to nowych rzeczy. Wykorzystał technikę malowania światłema do tego, aby pozwolić portretowanym ludziom wyrazić siebie. 
 
Po kilku latach tworzenia portretów z diodami LED Reid Godshaw rozpoczął współpracę z inżynierami, którzy pomogli mu stworzyć niestandardowe lampy. Nawet po dłuższym czasie tworzenia w technice malowania światłem fotograf ten jest "absolutnie zdumiony tą formą sztuki i jej potencjałem". Jak widać na przykładzie jego prac ma rzeczywiście rację. 
 
Co ciekawe, zdjęcia powstają nie tylko w ramach autorskich projektów czy przy współpracy z zaproszonymi przez niego modelami, ale jest również proszony o wykonanie zdjęć zgodnych z jego stylem także dla różnych firm. Fotografował na różnych artystycznych festiwalach - jak sam przyznaje było ich ponad 80 i zgromadziły one ponad 100 000 osób. 
 

Malowanie światłem i psychodeliczne portrety

malowanie światłem


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem