Manfrotto 190XPROB i 055XPROB - test statywów

Manfrotto 190XPROB i 055XPROB - test statywów

Statyw fotograficzny ma być z jednej strony stabilny i wytrzymały a z drugiej, lekki i funkcjonalny. Są to cechy sprzeczne ze sobą, ale producenci tego rodzaju akcesoriów już od wielu lat prowadzą prawdziwy wyścig zbrojeń starając się spełnić wymagania stawiane przez fotografów. Statyw, który bezczynnie stoi w domu i nie pracuje wraz z aparatem jest równie istotny co zeszłoroczny śnieg i dlatego bardzo ważna jest jego funkcjonalność i użyteczność. Zmagania producentów statywów nie są tak efektowne jak w przypadku aparatów, ale warto śledzić zmieniającą się ofertę na rynku.
Dziś przedstawiamy test statywów Manfrotto – renomowanej i znanej marki nie tylko wśród fotografów ale także filmowców. Poniższy tekst dotyczy statywów Manfrotto 055XPROB i 190XPROB - zapraszamy do lektury.

Strona 1


Statywy z serii 055 i 190 są znane już od wielu lat i zdążyły zaskarbić sobie szerokie grono zadowolonych użytkowników. Najnowsze egzemplarze z tej linii noszą nazwy Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 190XPROB. Wiele konkurencyjnych marek korzysta z pomysłów zastosowanych w tych modelach Manfrotto, ale wydaje się, że jeszcze nikomu nie udało się prześcignąć pierwowzorów. Dlaczego zdecydowałem się na tak jednoznaczne określenie? Na tak postawione pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Budowa mechaniczna obydwu statywów jest praktycznie identyczna i stąd wziął się pomysł przygotowania jednego testu dotyczącego dwóch modeli. Między produktem oznaczonym jako 055XPROB a 190XPROB istnieją tylko dwie rozbieżności: waga oraz wymiary. Szczegółowe dane techniczne są przedstawione na poniższym zestawieniu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem