Nikon AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II

Nikon AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II

Nikon AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II to udoskonalona wersja już obecnego na rynku obiektywu. Zastosowanie nowego systemu redukcji wibracji pozwala na elastyczność w zakresie 4 EV, a użyte powłoki nanokrystaliczne mają redukować występowanie niepożądanych "duchów" i flar.


Nikon AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II to wyjątkowo jasny teleobiektyw przeznaczony dla lustrzanek pełnoklatkowych (po założeniu na aparat o matrycy DX, otrzymamy ogniskową równą 300 mm w ekwiwalencie dla pełnej klatki). Konstrukcja optyczna tego interesującego obiektywu to 13 elementów w dziewięciu grupach (z trzema soczewkami ze szkła ED i jednym Super ED). Kąt widzenia wynosi 12°20’ dla matryc FX, natomiast dla lustrzanek o sensorach rozmiaru DX kąt widzenia równy będzie 8°. Obiektyw ogniskuje już od 1.9 metra, a 9-listkowa przysłona powinna zapewnić efektowny bokeh, pożądany przy fotografii potretowej.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem